Wielkopolska Szkoła Roku

 

sekretariat@105.edu.pl

AUKCJA PRAC CERAMICZNYCH

            Dnia 19 grudnia 2016 roku, w naszej szkole odbyła się aukcja prac ceramicznych wykonanych przez uczniów z naszej placówki. Możliwe to było dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Uczniów i Absolwentów ZS Nr 105 oraz Ich Rodzin „TRWANIE”.

Od września uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas przysposabiających do pracy podczas zajęć w pracowni ceramicznej, pod czujnym okiem opiekunów: Małgorzaty Choromańskiej, Magdaleny Dzięcioł oraz Agaty Wenzel-Sałata,  wykonywali rozmaite prace z gliny, które zostały wystawione podczas aukcji. Większość wyrobów, które można było kupić nawiązywało swoim charakterem do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wśród przepięknych prac górowały anioły o przeróżnych wzorach, kolorach i wielkościach; wiszące, stojące i świeczniki. Ale były też zdobione talerze do ciasta, miski do owoców, świąteczne świeczniki w postaci choinek oraz zawieszki na choinkę. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Cel jaki przyświecał organizatorom aukcji był jeden: zebrane pieniądze opiekunowie pracowni przeznaczą na doposażenie pracowni w walcarkę do gliny, profesjonalne narzędzia oraz kolejne formy gipsowe do odlewów z masy lejnej.

Chętnych do wsparcia naszej szkolnej pracowni nie zabrakło. Licznie wspomogli nas goście zaproszeni na Jasełka, które właśnie w ten dzień miały premierę w naszej szkole, rodzice uczniów oraz nauczyciele. Udało nam się zebrać kwotę 1860 złotych.

Serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Choromańska

 

 

 

 

 

 

Program do rozliczania PIT online - e-pity Klauzule informacyjne ad RODO

Jeżeli zauważysz błąd
– zgłoś go do administratora

Zespół Szkół Specjalnych nr 105
ul. Nieszawska 21, 61-021 Poznań

tel: (61) 877 22 94, Fax: (61) 877 23 20
e-mail: sekretariat@105.edu.pl

konto: 881020 4027 0000 1602 1264 2502