Wielkopolska Szkoła Roku

 

sekretariat@105.edu.pl

JASEŁKA

…Stajenka i żłób znak Jezusa,

uniżył się Bóg Choć nie musiał

w Betlejem…”

 

W dniu 16 grudnia 2019 r. odbyły się Jasełka Szkolne pt.: „Cud nocy betlejemskiej”.

Jasełka – to „widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób.”
W tym roku przygotowywane były ze szczególną dedykacją zdrowia oraz sił i cierpliwości do walki z chorobą  dla naszej szkolnej koleżanki Magdaleny Sławińskiej.  Madzia, która od początku pracy w szkole była zawsze aktywnie zaangażowana w przygotowywanie tego przedsięwzięcia w tym roku była z nami myślami i sercem przy tworzeniu dzieła. Czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia powinien być czasem chwilowego zatrzymania
i zadumy nad własnym postępowaniem, wyciszenia i takiego przygotowania, by nie zagłuszyło ono sensu tych Świąt.

 „…Ufajcie, że Bóg was uzdrowi,

padnijcie do nóg Mesjaszowi

z nadzieją…”

 

Naszymi gośćmi i darczyńcami mnóstwa prezentów dla artystów występujących

w Jasełkach była nasza zaprzyjaźniona Szkoła British International School, wraz

z panią dyrektor, nauczycielkami i uczniami. Otrzymali oni od nas piękne aniołki wykonane przez uczniów pod czujnym okiem pani Ewy Goliszek i Elżbiety Jaśkowiak. Przepiękną dekorację Betlejem wykonała pani Ewa Florkowska i Ewa Goliszek oraz pani Paulina Roszyk. Uroczystość poprowadził niezastąpiony pan Łukasz Maćkowiak, głosu lektora użyczył pan Krzysztof Cichowicz, profesjonalne nagłośnienie przygotował pan Leszek Jaroszewski. Operatorem kamery był pan Łukasz Hampel, a zdjęciową oprawę zapewniła pani Beata Landsberg. Dziękujemy pani Magdalenie Dziobak za inspiracje i pomoc
w realizacji. Scenariusz na motywach Jasełek według A. Szafrańca napisała pani Aleksandra Mróz we współpracy z panią Pauliną Roszyk oraz Krzysztofem Cichowiczem. Wszyscy wychowawcy, nauczyciele pomagający oraz panie pomoce czuwały nad każdym najdrobniejszym szczegółem poszczególnych występów klas, za co niezmiennie chylimy czoła.

Byli z nami i oglądali przedstawienie nasi przyjaciele, sprzymierzeńcy, ludzie
o dobrych i otwartych sercach. Zaszczycił nas swoją obecnością ksiądz proboszcz Tomasz Buliński, pani Ewa Zielińska z banku PKO, przedstawiciele zaprzyjaźnionych hoteli – Novotel i Mercure Poznań. uczniowie z ZSS nr 102, z DPS dla Dzieci Zgromadzenia Serafitek.

Widowisko uświetnił także występ Małgosi, która zagrała solo na flecie poprzecznym oraz  dziewczęta ze Studia Rekreacji i Edukacji MUSIK SPORT, tańczące do piosenki „Santa Baby” pod kierunkiem pani Anny Rogackiej. Nie mogło zabraknąć także naszych szkolnych Endorfinek, które zatańczyły pod kierunkiem pani Anity Zakrzewskiej do piosenki „Ulica Śnieżynkowa”.

Jasełka przypomniały nam, że Pan Jezus chce zamieszkać w sercu każdego z nas, niezależnie od tego, czy jesteśmy ludźmi prostymi jak pasterze, czy poganami jak mędrcy ze Wschodu.

Na zakończenie pani dyrektor, Katarzyna Przybył podziękowała twórcom
i wykonawcom przedstawienia oraz złożyła świąteczne życzenia. Świąteczny nastrój zapanował niepodzielnie! 

Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za przygotowanie, realizację oraz perfekcyjne wykonanie wspaniałego widowiska słowno – muzyczno - ruchowego.

Życzymy aby w sercach narodził się Jezus, sens istnienia oraz Świąt Bożego Narodzenia.

 „Narodził się Pan nasz Zbawiciel

Objawił się nam Odkupiciel

Bóg – Człowiek.”

 Aleksandra Mróz

                                                                                    

 

        

 

Program do rozliczania PIT online - e-pity Klauzule informacyjne ad RODO

Jeżeli zauważysz błąd
– zgłoś go do administratora

Zespół Szkół Specjalnych nr 105
ul. Nieszawska 21, 61-021 Poznań

tel: (61) 877 22 94, Fax: (61) 877 23 20
e-mail: sekretariat@105.edu.pl

konto: 881020 4027 0000 1602 1264 2502