Wielkopolska Szkoła Roku

 

sekretariat@105.edu.pl

Wycieczka do Rogalina

 

Bywalcy szkolnego koła zainteresowań „Szlakami Wielkopolski”, razem ze swoimi opiekunami, udali się 4 października tego roku na szlak wycieczkowy wiodący przez Rogalin i Mosinę. Tym razem celem wycieczki krajoznawczej było zapoznanie się z różnymi formami architektury ogrodowo-parkowejwystępującymi w Wielkopolsce. Po wcześniejszym zwiedzeniu Arboretum w Kórniku, przyszła pora na poznanie przypałacowego parkuw Rogalinie. Ten obiekt urządzony jest w dwóch stylach zielonej architektury: francuskim - pełnym fantazyjnie przystrzyżonych roślin, labiryntów, klasycznych rzeźb oraz angielskim – preferującym naturalną roślinność w jej nieokiełznanym żywiole.
 

 
Wielką atrakcją, dla nas mieszkańców Wielkopolski, jest park dębowy w Rogalinie. To największe w kraju i Europie skupisko dębów liczących po 600-700 lat. Kolosy te wzbudziły nasz podziw i szacunek dla dzieła natury.
Z Rogalina udaliśmy się do Mosiny, gdzie wdrapaliśmy się na wieżę widokową  z której podziwialiśmy zieloną panoramę Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz widok Poznania. Po drodze na piknik zwiedziliśmy,znajdującą się w WPN, Studnię Napoleona. Jest to źródełko z którego, jak wieść historyczna niesie, miał spożywać wodę sam Napoleon Bonaparte, podczas marszu na Rosję. Wzorem wielkiego wodza zażyliśmy popasu na przygotowanym do tego miejscu, czyli polu biwakowym otoczonym pięknymi drzewami naszego Wielkopolskiego Parku Narodowego.

 

Program do rozliczania PIT online - e-pity Klauzule informacyjne ad RODO

Jeżeli zauważysz błąd
– zgłoś go do administratora

Zespół Szkół Specjalnych nr 105
ul. Nieszawska 21, 61-021 Poznań

tel: (61) 877 22 94, Fax: (61) 877 23 20
e-mail: sekretariat@105.edu.pl

konto: 881020 4027 0000 1602 1264 2502